Star Wars: Ewok III - Era Imperium

Gra PBF w świecie Star Wars, rozgrywająca się w czasach Młodego Imperium.


#1 2016-02-12 15:56:55

Sarhin Kovers

Pirat

Zarejestrowany: 2016-02-05

[Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

http://i.imgur.com/hqlOhOY.png?1



Przestrzeń kosmiczna niedaleko Leria Kerlsil, kilkanaście tysięcy kilometrów na północny-zachód.

Ostatnio edytowany przez Sarhin Kovers (2016-02-12 15:57:29)

Offline

 

#2 2016-02-12 19:53:51

Sarhin Kovers

Pirat

Zarejestrowany: 2016-02-05

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Prosiłbym o zaznaczanie do którego tematu przenosi się gra, to ułatwia potem orientację. Hiperłącza nie są trudne to zrobienia.

Wątek przeniesiony z tego Tematu

Dwa okręty wyszły z nadprzestrzeni w niekończącą się pustkę kosmosu. Ktoś, kto nie wiedziałby o co chodzi, zapewne zdziwiłby się co tutaj robią oba statki. Ale dowódcy jednostek dobrze wiedzieli, po co tu przybyli. Na pokładzie "Zwiastunu Pogromu", kanonierki koreliańskiej DP 20 właśnie kończono przygotowania do przyszłej potyczki. Kanonierzy sprawdzali, czy z artylerią okrętu wszystko dobrze. Technicy przejrzeli wszystkie systemy, począwszy od systemów osłon i hipernapędu, przez silniki, po myśliwiec ARC-170. To właśnie on miał bardzo ważną rolę.
Na mostku "Zwiastunu" Sarhin Kovers w milczeniu wpatrywał się w kosmos przez iluminator. W końcu jego donośny głos rozległ się po pomieszczeniu.
-Czy przygotowania zostały ukończone?
-Tak jest, sir.
-Załoga "Eagle" gotowa?
-Tak.

-A więc niech ruszają.
Podwładny skinął głową i nacisnął przyciski na konsoli. Myśliwiec odczepił się od kanonierki i powoli oddalił się od statku. Po chwili wskoczył w nadprzestrzeń zgodnie z wcześniejszymi rozkazami.
-A teraz czekamy- uspokoił załogę mostka i zerknął na chronometr. Mieli zapas prawie dwóch godzin, więc spokojnie mogli czekać na wieści od myśliwca zwiadowczego.

Offline

 

#3 2016-02-13 11:29:10

Ras'juall Khosis

Nieboszczyk

Zarejestrowany: 2015-12-29

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Przelot w nadprzestrzeni nie trwał długo. Gwiazdy za ekranami znów zmieniły się z ciągłych linii w pojedyncze punkty, a oni wylądowali w punkcie zbornym. Na miejscu była już koreliańska kanonierka, która zapewne należała do staruszka. Mimo wszystko Ras'juall spodziewał się czegoś większego niż to, ale darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Powinna wystarczyć jako wsparcie w tej misji.
- Jakieś przekazy od naszego towarzysza?
- Nie kapitanie, wysłał tylko myśliwiec w zwiadzie.

Khosis pokiwał głową i rozsiadł się w fotelu kapitańskim. To była jedna z paru dogodności, które zamieścił na mostku. Skoro "flagowiec" czekał i nie nadawał wiadomości, to on również mógł to zrobić.

Offline

 

#4 2016-02-13 11:57:07

Sarhin Kovers

Pirat

Zarejestrowany: 2016-02-05

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Sarhin przez chwilę patrzył za znikającym myśliwcem. Po chwili jednak odezwał się do mężczyzny odpowiedzialnego za łączność:
-Nawiąż połączenie z tą korwetą koreliańską. Trzeba będzie przedstawić szczegółowy plan ataku.
-Tak jest.

Kovers zbliżył się do stołu taktycznego na mostku. Jeśli pirat zaakceptuje holopołączenie, to jego sylwetka powinna się po chwili wyświetlić. W oczekiwaniu na przekaz były admirał układał sobie w głowie szczegóły planu. Ale był zbyt mądry, aby nie wiedzieć, że plan pada pierwszą ofiarą bitwy. Dlatego musiał być przygotowany na każdą ewentualność.

Offline

 

#5 2016-02-13 12:23:36

Ras'juall Khosis

Nieboszczyk

Zarejestrowany: 2015-12-29

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

- Szefie, dzwonią do pana.
Ras'juall uśmiechnął się. W końcu zdecydowali się na kolejną rozmowę. Pora była najwyższa a czas leciał. Wstawszy podszedł niespiesznie do stołu i akceptował połączenie.
- Zatem jesteśmy na miejscu w oczekiwaniu na owieczki w towarzystwie psów obronnych. Jaki masz plan?. - odezwał się do dzwoniącego. Załoga "Wschodzącego Słońca" była na stanowiskach, gotowa do działania. Myśliwce czekały w hangarze, brakowało tylko celu do ataku.

Offline

 

#6 2016-02-13 13:35:29

Sarhin Kovers

Pirat

Zarejestrowany: 2016-02-05

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Zaraz po zaakceptowaniu holopołączenia przed Sarhinem pojawiła się niebieska sylwetka Rasa. Pirat "przywitał się" po czym oddał głos Koversowi. Ten chrząknął i rozpoczął przedstawianie planu.
-Zaraz nasz myśliwiec zwiadowczy wyskoczy z nadprzestrzeni tam, gdzie ma też wyskoczyć Imperialny konwój. Wyłączy silniki i będzie dryfował na granicy zasięgu czujników. Kiedy nasz cel się pojawi, zwiadowca zbierze dane na temat prędkości i kierunku ruchu wroga i prześle je na nasze statki. Wtedy nie pozostanie nam nic innego jak wykonać mikroskok trwający jakieś osiem minut i wejść na ogon wroga. To jest pierwsza faza.
Sarhin na chwilę zamilkł i przełknął ślinę, aby po chwili kontynuować.
-Faza druga to wyskoczenie za wrogiem i szybkie wykonanie zadań. Pański statek dokona abordażu Imperialnego Transportowca, po czym po przejęciu go ma go pan jak najszybciej wysłać w nadprzestrzeń do punktu w którym jesteśmy. Ma pan na terenie swojego statku mojego droida astromechanicznego, który posiada odpowiednie koordynaty, więc proszę się nie obawiać. Ja zajmę się zneutralizowaniem frachtowca eskortowego Gozanti, zanim wypuści myśliwce. Jeśli je wypuści powinien pan wysłać swoje myśliwce. Nie chcę żadnych niespodzianek, a cztery TIE potrafią zrobić wiele zamieszania. Na koniec zostają nam dwa Changery. Jednego biorę ja, drugiego pan. Nie wiem jak go pan unieruchomi, to już nie moja kwestia.
-A i nie mamy nieskończonego czasu. Zapewne konwój wyśle prośbę o wsparcie, więc trzeba działać szybko. Wszystko jasne?

Offline

 

#7 2016-02-13 14:12:27

Ras'juall Khosis

Nieboszczyk

Zarejestrowany: 2015-12-29

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

- Nie mam wiele myśliwców, ale na przynętę użyję dwóch przeprogamowanych Vulture z ich wrednymi rakietami. To ich chwilę zajmie. Pozostaje jeszcze Scyk, który z pakietem jonowych pocisków będę trzymał w rezerwie. - podsumował plan dotyczący odciągania myśliwców. Reszta wydawała się prosta do wykonania. - Myślę, ze po mikroskoku najlepiej od razu ja ostrzelam Gozantiego z moich pokładowych 450-ek i 350-ek. A potem się skupię na Changerze. W wypadku pojawienia się niespodziewanego wsparcia chyba najlepiej zniszczyć towar, który chcemy dorwać niż żeby imperialni go mieli.

Offline

 

#8 2016-02-13 17:00:20

Sarhin Kovers

Pirat

Zarejestrowany: 2016-02-05

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Gdyby ktoś był mniej opanowany od Sarhina, zapewne na słowa Khosisa o zniszczeniu towaru, złapałby się za głowę. Ale twarz Koversa nawet nie drgnęła, gdy usłyszał opinię Rasa.
-Zniszczenie towaru byłoby trochę nierozsądne, zwłaszcza, że będzie go bronić najwyżej trzydziestu ludzi. Bardzo prawdopodobne, że będą to żołnierze.
Potem zaś odniósł się do słów o kolejności ostrzelania celów.
-To wszystko zależeć będzie od kierunku w jakim będzie przemieszczał się konwój. Jeśli wyskoczymy idealnie za nimi, to o ile wiem, każda koreliańska korweta nie może strzelać do tyłu, ze względu na swoje silniki, prawda? Więc musiałby pan wpierw obrócić statek, aby Gozanti nie był w martwym polu.
-Zresztą pana głównym zadaniem jest przejęcie transportowca. To duża odpowiedzialność i dlatego proszę nie trwonić niepotrzebnie czasu. Mamy maksymalnie dwadzieścia minut, a potem zrobi się niewesoło. Ładunek z transportowca może być wart o wiele więcej niż Changery. Dlatego musi pan wykonać główne zadanie, a dopiero potem brać się za resztę. Zrozumiał pan?
Sarhin musiał ostudzić nieco zapędy pirata. Najpierw główny cel, dopiero potem można brać więcej kąsków, ale i tak, aby się nie udławić.
-A teraz czekamy, aż nasze ofiary się pojawią. I uprzedzam, że jeśli pojawi się więcej statków Imperium, to o tym nie wiedziałem. Dlatego przestrzegam.
Holopołączenie zostało zakończone, a na stole taktycznym ponownie pojawiły się dwa hologramy przedstawiające kanonierkę i korwetę koreliańską.
-Sir, "Eagle" jest już na miejscu. Rozpoczynają obserwację.
-Przyjąłem.


***



ARC-170 wyszedł z nadprzestrzeni po dokładnie sześciu minutach i dziewięciu sekundach. Po nadaniu komunikatu o dotarciu na miejsce, załoga wyłączyła silniki (po uprzednim wyhamowaniu myśliwca, aby nie poruszał się) i rozpoczęła obserwację na granicy zasięgu czujników.

Offline

 

#9 2016-02-13 18:11:03

Ras'juall Khosis

Nieboszczyk

Zarejestrowany: 2015-12-29

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Na jego barki spadało zatem zdobycie transportowca. Nieźle, byłby zatem pierwszym który dowie się co to do cholery za ładunek mają przejąć. Spojrzał na panele taktyczne po tym jak wyłączyło się połączenie holo.
- Przygotować do startu oba Vulture i Scyka z pakietem jonowym. Zaczynamy polowanie. - wydał rozkazy. Czekał na chwilę gdy ruszą do ataku.

Offline

 

#10 2016-02-13 18:13:38

Moc

Admin - MG

7624051
Zarejestrowany: 2010-02-21

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Przed przystąpieniem do dalszej sesji proszę obu graczy o sprecyzowanie jakimi siłami będą dysponować w trakcie walki. Chodzi mi przede wszystkim o wykaz ilości pocisków i ich rodzaju w przypadku wyrzutni oraz w przypadku myśliwców o zmiennej konfiguracji broni jaką opcją dysponują.

Offline

 

#11 2016-02-13 18:30:51

Sarhin Kovers

Pirat

Zarejestrowany: 2016-02-05

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Siły:
Kanonierka Koreliańska DP 20 "Zwiastun Pogromu"
-uzbrojenie standardowe
-Cztery wyrzutnie po 30 rakiet zapasu każda (według wookiepedii)- rakiety standardowe

Korweta Koreliańska CR 90 "Wschodzące Słońce"
- 4 podwójne turbolasery (2x 450 i 2x350)
- 2 podwójne wieżyczki działek laserowych o mocy 150
- wyrzutnia lekkich torped o mocy 270 (6 jonowych, 4 protonowe)

myśliwiec Styk (6 torped jonowych)
2 myśliwce Vulture (przerobione pod pilotów) (po 6 rakiet z buzz-droidami każdy)

Rezerwa:
myśliwiec Porax P-38
myśliwiec ARC-170 (dwie wyrzutnie torped protonowych po 3 pociski/łącznie 6)

Ostatnio edytowany przez Sarhin Kovers (2016-02-14 10:50:49)

Offline

 

#12 2016-02-16 18:24:25

Moc

Admin - MG

7624051
Zarejestrowany: 2010-02-21

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Kanonierkę DP20 dopuszczam do dalszej gry.
"Wschodzące Słońce" dopuszczam do gry z drobnymi uwagami. Myśliwce Scyk mogą przenosić max 4 torpedy protonowe, w przypadku jonowych będzie tak samo. Druga sprawa Vulture to droidy, nie da się ich przerobić pod pilotów *brak odpowiedniego kadłuba, systemów sterowania, podtrzymywania życia, tłumików inercyjnych itp). Zgodzę się tylko na drony.
Do pozostałych nie mam uwag.


Nadeszła w końcu godzina 0 i konwój zjawiłsię w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Na jego czele znalazł się zmodyfikowany Imperialny Gozanti, do którego podczepiono cztery myśliwce TIE/ln. Na czas przelotu przez ten system gwiezdny myśliwce te odczepiły się od swojego statku-matki, by patrolować okolicę.
Tuż za nim z nadprzestrzeni wyłonił się Imperialny transportowiec, który od razu ustawił się w szyku za większą i lepiej uzbrojoną jednostką. Konwój zamykały dwa zmodyfikowane imperialne Chargery. Za czasów Wojen Klonów były to bardzo rozpoznawalne jednostki, pomalowane w barwach Republiki (biało-czerwone). Obecnie ich kadłub pokryty był typowym dla nowego Imperium szarym kolorem. Podobnie Gozanti i transportowiec.
Konwój powoli przelatywał przez system, utrzymując równy szyk. Nikt z dowodzących nie spodziewał się zasadzki.



Siły Imperium:
*Imperialny Frachtowiec eskortowy typu Gozanti:
- Podwójne działko laserowe
- Ciężkie działo laserowe
- Cztery myśliwce TIE/ln
*2 Imperialne Chargery:
- 5 podwójnych baterii turbolaserowych
- 2 średnie działa laserowe
*Imperialny Transportowiec Opancerzony:
- 2 działka laserowe.

Offline

 

#13 2016-02-16 21:33:43

 Quinlan Ramis

Niezależny

Zarejestrowany: 2015-12-28

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Spoiler:

Vulture były to maszynki - droidy przeprogramowane, nie wiem skąd pomysł mojego towarzysza że przez ludzi pilotowane, nic takiego mu nie mówiłem. Co do ilości rakiet to pomyliłem się liczbowo, wydawało mi się w poprzedniej bitwie, że właśnie 6 posiadałem przy ostrzale. Ale ok.

Offline

 

#14 2016-02-16 23:33:45

Moc

Admin - MG

7624051
Zarejestrowany: 2010-02-21

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Doczytałem na Wookieepedii o Scykach i tam umieszczono jasną informację o tym, że maksymalnie mogą przenosić tylko cztery pociski. Sam też wszystkiego nie wiem i co jakiś czas muszę zaglądać tam by coś doczytać lub poprawić (chodzącą encyklopedią nie jestem i czasem też się mylę).

Offline

 

#15 2016-02-19 14:23:46

Sarhin Kovers

Pirat

Zarejestrowany: 2016-02-05

Re: [Przestrzeń Kosmiczna] System Leria Kerlsil

Wyskakujące z nadprzestrzeni statki konwoju Imperium zostały zauważone, ale ich załoganci nie zdawali sobie sprawy z zagrożenia. Informatorka Sarhina dobrze spełniła swoje zadanie, bo konwój składał się dokładnie z takich okrętów, o których wcześniej zostali poinformowani korsarze.
-Są nasze rybki- duros lekko się uśmiechnął, a jego czerwone oczy uważnie zaczęły wpatrywać się to w imperialne statki, to w odczyty sensorów.
-I zgodnie ze słowami dowódcy mają cztery "gały".
-A co jeśli nas wykryją?-głośniejszy, poddenerwowany głos strzelca ogonowego zdradzał jego niepokój.
-Słuchaj młody. Jesteśmy na granicy zasięgu naszych czujników. A TIE mają sensory znacznie słabsze, czyli jak na razie jesteśmy bezpieczni.
-A jak podlecą bliżej?-młody chłopak nie przestawał drążyć tematu.
-To się je zestrzeli. Proste?-duros lekko podniósł głos, co poskutkowało uciszeniem się strzelca.
-Dobra, mamy dane, które interesowały dowódcę- wtrącił się drugi pilot.
-Wyślij je.
Myśliwiec nadal śledził poczynania konwoju. Dzięki wyłączonym silnikom jego wykrycie zostało bardzo utrudnione. A załoga ARC-170 już wiedziała, co się będzie działo za parę minut.

***



-Sir, otrzymaliśmy dane od myśliwca.
-Określiliście już koordynaty skoku?
-Tak jest.
-To prześlijcie jeden na korwetę koreliańską, a drugi wgrać do naszego komputera nadprzestrzennego.
-Oczywiście.

Sarhin spodziewał się, co się stanie za kilka minut. Nie było możliwości, aby przegrał. Nie przy tak łatwym celu.
-Jak oba statki będą gotowe. Wykonać mikroskok.
-Tak jest, sir.

Kovers usiadł na fotelu i wpatrywał się w iluminator. Już za chwilę gwiazdy zamienią się w białe smugi. Nię będzie już odwrotu. Tylko zwycięstwo...albo porażka.

Offline

 
PBF Guild

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels https://www.worldhotels-in.com/ komornik Warszawa noclegi ciechocinek przeprowadzki warszawa